Experienta Fotbal - Serie A - EVENTURIA


Fotbalul este un sport cunoscut din cele mai vechi timpuri. Supranumit si sportul-rege, este evenimentul care atrage cei mai multi turisti din lumea intreaga. In Europa cele mai cunoscute competitii sunt La Liga in Spania, Serie A in Italia, Ligue 1 in Franta, Bundesliga in Germania, Premier League in Anglia. 

Pachetele puse la dispozitie de Eventuria, includ bilete de avion, cazare, biletul de acces la meci si alte activitati, excursii optionale in functie de preferintele fiecarui turist. 

Cel mai recent eveniment la care a participat echipa noastra, este meciul Ac Milan - Atalanta. Este tipul de pachet accesibil pentru orice buget, pentru cei care merg prima data la un astfel de eveniment si vor sa simta atmosfera de pe stadion fara sa cheltuiasca foarte mult. Exista bineinteles si pachete VIP, unde aveti avantajul unui loc foarte bun in tribuna, gustari pe perioada pauzelor, preluare de la hotel, retur, acces la vestiare etc. 

Pentru a ajunge la in timp util si a participa la meci, recomandam sa fiti la stadion cu o ora inainte de inceperea acestuia. Trebuie tinut cont de faptul ca biletele pentru meciurile AC Milan sunt nominale, iar la intrare fiecare steward verifica daca acesta corespunde cu numele din actul de identitate detinut. Este restrictionat accesul oricarui participant la meci care nu are asupra sa buletin, pasaport, permis de conducere sau oricare alt document oficial. 

Pentru pasionati exista si posibilitatea vizitarii stadionului cu o zi inainte de meci sau devreme in ziua meciului. Turul stadionului include si vizita la muzeul comun AC Milan / Inter Milano si la magazinul San Siro Store de unde pot fi achizionate tricouri, sepci, mingi, brelocuri inscriptionate cu cele doua echipe.

Toate pachetele tailor-made va pot fi puse la dispozitie de echipa noastra si personalizate dupa preferinte. 

Alaturi de voi, echipa Eventuria

#Eventuria = #alăturideidoliităi 

#Eventuria #LifeIsOneMusicSportAndLoveTravelStory <3


SOURCE AND TAGS


Articole asemanatoare